Start
  • Oto Dom Boży i brama do nieba
    Oto Dom Boży i brama do nieba
  • Oto Dom Boży i brama do nieba
    Oto Dom Boży i brama do nieba
  • Oto Dom Boży i brama do nieba
    Oto Dom Boży i brama do nieba
  • Oto Dom Boży i brama do nieba
    Oto Dom Boży i brama do nieba

Rozpoczęliśmy w Kościele Synod o synodalności – najprościej mówiąc Kościół w tym czasie zamienia się w słuch. Do takiego działania zaproszona jest dzisiaj każda parafia i zgromadzenie na świecie, do słuchania sióstr i braci, a przede wszystkim do wsłuchiwania się w głos Ducha Świętego.

Celem Synodu jest pomoc wszystkim członkom Kościoła odbudować naderwane relacje i wzbudzić wzajemne zaufanie, aby iść jedną drogą, wspólnie i w jedności podążać za Chrystusem. Relacji nie da się odbudować, jeśli nie zaczniemy słuchać siebie nawzajem i przede wszystkim nie będziemy słuchać Ducha Świętego, który „wieje jak chce” i mówi do nas przez słowo Boże oraz drugiego człowieka. Droga, którą rozpoczynamy, nie skończy się w 2023 r. Spotkanie z Bogiem, budowanie wspólnoty, odbudowanie i umacnianie relacji wspólnoty „mają stać się niekończącą się drogą Kościoła, który inspiruje świadectwem wzajemnej miłości”.

Obecnie trwa pierwszy etap Synodu, gdzie będziemy wsłuchiwać się w Twój głos, Siostro i Bracie. Naszym celem będzie spotkanie się z Tobą w dziesięcioosobowych grupach. Zaproszeni jesteśmy wszyscy, którzy tworzymy Kościół, a także osoby innych wyznań oraz osoby deklarujące się jako niewierzące i/lub dokonały aktu apostazji – niezależnie od wieku, płci i zaangażowania. Każdy głos jest ważny.

Spotkanie w grupach polegać będzie na wspólnym pogłębianiu dziesięciu, z góry przygotowanych tematów, będących podstawą dla wszystkich rozważań związanych z synodem, tj.:
1. Idąc razem.
2. Słuchanie.
3. Zabieranie głosu.
4. Celebrowanie.
5. Współodpowiedzialni w misji Kościoła.
6. Dialog:
6.1. dialog w Kościele,
6.2. dialog w Kościele i społeczeństwie,
6.3. dialog międzyreligijny z osobami, które nie utożsamiają się z żadną wspólnotą religijną, z osobami niewierzącymi
7. Ekumenizm.
8. Władza i uczestnictwo.
9. Rozeznawanie i podejmowanie decyzji.
10. Formowanie się w synodalności.

Szczegółowe opracowanie tematów, jak i wiele odpowiedzi na rodzące się pytania znajdziecie w PRZEWODNIKU KONSULTACJI SYNODALNYCH, z którym zachęcamy się zapoznać.

PRZEBIEG SYNODU W NASZEJ PARAFII

Każda z grup prowadzona będzie przez animatora, który zadba o porządek spotkań oraz o spisanie wniosków do ogólnej syntezy parafialnej, która zostanie włączona w syntezę diecezjalną. Oczywiście mamy na względzie zdrowie i sytuację epidemiczną w kraju, dlatego opierając się na zaleceniach Synodu, postaramy się zorganizować spotkania w jak najbardziej bezpiecznych warunkach i w czasie najbardziej korzystnym dla nas wszystkich.

Spotkania w grupach są podstawą Synodu. Nie wyklucza to jednak możliwości przekazania w formie pisemnej osobistego świadectwa. Jeżeli zdecydujesz się na tego typu formę, prosimy o uwzględnienie w/w tematów i zapoznanie się z ZESZYTEM UCZESTNIKA SYNODU. Z pewnością ułatwi nam to odczytanie i poprawne rozeznanie treści.

ZGŁOSZENIE

UWAGA! Zgłoszenia do pierwszego etapu prosimy przesyłać do 02.03.2022 r. włącznie. Do udziału w spotkaniach synodalnych można zgłosić się na kilka sposobów:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (online)– najprostsza i najszybsza forma, pozwoli nam szybko i sprawnie zorganizować spotkania grupowe. Jedna osoba wypełnia jeden formularz.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – (zalecane dla osób nieposiadających Internetu w domu) na półce z prasą w kościele wyłożone są kartki z krótką informacją o Synodzie i formularzem zgłoszeniowym. Wypełnione prosimy wrzucić do skrzynki z prośbami i podziękowaniami do Matki Bożej Ucieczki Grzesznych.

BIURO PARAFIALNE – (zalecane dla osób nieposiadających Internetu w domu) w godzinach działania Biura parafialnego można zostawić swoje dane poprzez wizytę lub kontakt telefoniczny, oddzwonimy w sprawach organizacyjnych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  – na specjalnie stworzoną skrzynkę mailową można wysyłać pytania, zgłoszenia a także swój głos bez spotkania indywidualnego (w tym przypadku zalecamy zapoznanie się z ZESZYTEM UCZESTNIKA SYNODU).

Po zakończeniu rejestracji na pierwszy etap (02.03.2022) wstawimy na stronie kalendarz spotkań i wydarzeń związanych z naszym wspólnym działaniem. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   Bóg każdego dnia mówi do nas „Słuchaj Izraelu…”, dlatego zacznijmy wsłuchiwać się wspólnie w to, co mówi Duch Boży do Kościoła, byśmy w imię Jezusa Chrystusa zacieśniali i budowali stale wspólnotę Kościoła.
Zapraszamy!

Linki:
Archidiecezjalna Strona Synodu
Materiały

Biuro parafialne

Poniedziałek: 16.00 - 18.00
Wtorek: 9.00 - 11.00
Środa: 9.00 - 11.00
16.00 - 18.00
Czwartek: 9.00 - 11.00
Piątek: 16.00 - 18.00

tel: 61 823 35 87

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta parafialnego:

35 1090 1346 0000 0000 3404 4731

Słowo z ambony

posluchaj

Historia parafii

Św. Stanisław Kostka

Katecheza przedmałżeńska

 

Duszpasterstwo Akademickie

Czasopismo

Rachunki sumienia

Msze Święte

W niedziele
7.30
9.30
9.45  w kaplicy (dla małych dzieci)
11.00 (z udziałem dzieci)
12.30
17.00 (z udziałem młodzieży)
18.30
20.00 (akademicka)

w lipcu i sierpniu
7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 18.30, 20.00

W dni powszednie
7.00, 8.00, 18.30

Sakrament pokuty

15 minut przed każdą Mszą Świętą

Pierwszy piątek miesiąca
7.00 – 19.00

Nabożeństwa

Eucharystia

Pisać Ewangelię życiem

Strefa modlitwy

popros omodlitwe

Radio Emaus

emaus