Eucharystia

Niektórzy mówią: po co Msza święta? Przecież mogę się pomodlić, spotkać z Jezusem w domu, na łonie przyrody. Możesz się pomodlić wszędzie, możesz czytać, słuchać Słowa Bożego wszędzie, możesz nawet przyjąć komunię świętą poza Mszą świętą, ale nigdzie i nigdy poza Mszą świętą nie będziesz uczestniczył w Ofierze Jezusa za twoje grzechy. Tutaj objawia się jej niezwykła wartość i wyjątkowość. Św. Ojciec Pio gdy odprawiał Mszę św. to płakał z całą świadomością wiary i miłości, że uczestniczy w śmierci krzyżowej Jezusa.

 

Św. Paweł powiedział: „Postanowiłem bowiem, będąc wśród was nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego”. Jezus Chrystus ukrzyżowany i Jego śmierć krzyżowa uobecnia się we Mszy św. Kiedy odprawia się Mszę św. stajemy pod krzyżem naszego Zbawiciela i dzisiaj, tu i teraz, doświadczamy owoców Jego ofiary.

Jak to możliwe?

a) Pan Jezus ustanawiając Eucharystię, nie ograniczył się jedynie do powiedzenia: « To jest Ciało moje », « to jest Krew moja », (obecność) lecz dodał: « które za was będzie wydane…, która za was będzie wylana » (Mt 26, 26.28; Łk 22, 19-20) (ofiara).

b) Nie potwierdził jedynie, że to, co im dawał do jedzenia i do picia, było Jego Ciałem i Jego Krwią (komunia, uczta), lecz jasno wyraził, że ma to „wartość ofiarniczą”

c) Ofiara krzyżowa Jezusa na Kalwarii i ofiara Eucharystyczna jest ta sama, jedynie sposób ofiarowania jest inny. Na Kalwarii była ofiara krwawa, tutaj ten sam Chrystus ofiarowuje się za nas w sposób bezkrwawy, sakramentalny, pod postaciami chleba i wina, za zbawienie wszystkich.

d) W Eucharystii więc przedłuża się ofiara Krzyża. To, co Jezus dokonał na krzyżu, teraz dzięki ofierze Eucharystycznej dotyczy każdego z nas. Dla Boga bowiem nie ma czasu, jest tylko wieczne teraz.

Jak uczestniczyć w ofierze Eucharystycznej ?

• BYĆ zawsze na Mszy św. – Jeśli umiera matka czy ojciec, to nie wychodzę na łono przyrody, aby lepiej przeżyć samotnie tę śmierć. Trzeba być przy takiej osobie. Trzeba być przy Jezusie na Eucharystii, bo On uobecnia swoją śmierć, ofiaruje się za mnie. Swoją świadomą obecnością dziękuję Mu za Jego bezgraniczną Miłość, za zbawienie dokonane dla mnie.

• Składać siebie samego w ofierze. Chcę się z Nim jednoczyć i składać osobistą ofiarę czyli swoje życie: radości, modlitwy, uwielbienia, naukę, pracę, cierpienia, osoby, sprawy, aby przyniosła dobre owoce.

 

Biuro parafialne

Poniedziałek: 16.00 - 18.00
Wtorek: 9.00 - 11.00
Środa: 9.00 - 11.00
16.00 - 18.00
Czwartek: 9.00 - 11.00
Piątek: 16.00 - 18.00

tel: 61 823 35 87

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta parafialnego:

35 1090 1346 0000 0000 3404 4731

Słowo z ambony

posluchaj

Historia parafii

Św. Stanisław Kostka

Katecheza przedmałżeńska

 

Duszpasterstwo Akademickie

Czasopismo

Rachunki sumienia

Msze Święte

W niedziele
7.30
9.30
9.45  w kaplicy (dla małych dzieci)
11.00 (z udziałem dzieci)
12.30
17.00 (z udziałem młodzieży)
18.30
20.00 (akademicka)

w lipcu i sierpniu
7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 18.30, 20.00

W dni powszednie
7.00, 8.00, 18.30

Sakrament pokuty

15 minut przed każdą Mszą Świętą

Pierwszy piątek miesiąca
7.00 – 19.00

Nabożeństwa

Eucharystia

Pisać Ewangelię życiem

Strefa modlitwy

popros omodlitwe

Radio Emaus

emaus