Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

1. Eucharystyczny Ruch Młodych z naszej parafii dzisiaj po Mszach św. rozprowadza ciasta domowe. Dochód przeznaczony będzie na wakacyjne rekolekcje.
2. W zakrystii i Biurze Parafialnym są do odbioru zamówione bilety na koncert zespołu Il Divo.
3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do środy włącznie o godz. 18.00, a o godz. 20.30 tylko w poniedziałek i wtorek.
4. Zapraszamy Dzieci kl. 1 i 2 SP na spotkanie w poniedziałek 28.05 o godz. 17.00 w kościele w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.


5. Spotkanie mężczyzn, którzy pragną służyć w różnych sprawach w naszej parafii, w poniedziałek 28.05 po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym. Spotkanie poprowadzi ks. proboszcz. Liczymy bardzo na liczną obecność mężczyzn, którzy czują odpowiedzialność za naszą wspólnotę.
6. We wtorek wspominamy św. Urszulę Ledóchowską, patronkę naszej Archidiecezji. Składamy serdeczne podziękowania siostrom Urszulankom za wszelki wkład w budowanie wspólnoty naszej parafii, zwłaszcza za świadectwo życia i realizowany charyzmat wychowania młodego pokolenia (Przedszkole, katechezy dla dzieci Wczesno komunijnych, katechezy dla rodziców).
7. W środę o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie rodziców ministrantów w salce DM'u.
8. W czwartek 31 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 15.00, 17.00 i bezpośrednio po procesji ok. 19.45. Centralna procesja w Poznaniu odbędzie się na trasie między kościołem Bożego Ciała a katedrą od godz. 10.30. Procesję poprzedzi Msza św. w kościele Bożego Ciała o godz. 10.00. Nasza parafialna procesja Bożego Ciała rozpocznie się po Mszy św. o godz. 17.00. Przejdziemy ulicami: Sokoła, Chełmińska, Michałowska, Szydłowska, Sokoła, kościół. Mszę św. o godz. 17.00 i procesję poprowadzi ks. Dariusz Mazur – ojciec duchowny ASD w Poznaniu. Zachęcamy do licznego udziału i udekorowania domów. Prosimy też na czas procesji przesunąć na inne miejsce samochody stojące na trasie procesji. Zapraszamy mężczyzn chętnych do pomocy w budowie ołtarzy w Boże Ciało, aby zgromadzili się o godz. 10.00 przy wieży kościoła.
9. Prosimy o liczny udział w procesjach dziewczynek sypiących kwiaty. Próba dla nich będzie w poniedziałek 28.05 o godz. 17.30. Szczególnie zapraszamy dziewczynki, które w tym roku były u Pierwszej Komunii św. Zapraszamy też chłopców w albach komunijnych, aby przyszli na procesje oddać cześć Panu Jezusowi. Pierwsza procesja odbędzie się już w środę 30.05 po Mszy św. wieczornej. Następne, aż do końca oktawy po Mszy św. wieczornej. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna wokół kościoła odbędzie się po Mszy św. o godz. 12.30.
10. 31 maja w Boże Ciało na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się uroczyste poświęcenie ikon twarzy Chrystusa wykonanych w Pracowni Ikon Serca Jezusowego, która działa przy naszej parafii. Tak jak ostatnio, po poświęceniu ikon, będzie można je obejrzeć w sali DA przez całe Boże Ciało. Podczas wystawy można nabyć ikony, z których dochód przekazany zostanie na wakacyjny wyjazd dzieci, działanie pracowni oraz remont salek parafialnych.
11. W tym tygodniu I Piątek i I Sobota miesiąca – okazja do spowiedzi św. w piątek od 7.00 -19.15. Msze święte, nabożeństwa, adoracje, odwiedziny chorych z sakramentami według stałego planu.
12. Od 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego codziennie o godz. 18.00.
13. W przyszłą niedzielę XI Święto dziękczynienia i wsparcie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie poprzez zbiórkę do puszek przed kościołem.
14. Homilie w przyszłą niedzielę wygłosi ks. Franciszek Lehnert – misjonarz z Brazylii. Możemy go wspomóc ofiarami podczas składki w kościele.
15. Pod chórem można zabrać obrazek Maryi niosącej Ducha z koronką do Ducha Świętego oraz informacje o nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca.
16. W naszej diecezji działa Aplikacja na telefon „Drogowskaz”. W tej aplikacji nasza parafia ma również udostępnioną możliwość publikowania ogłoszeń parafialnych, intencji Mszy św., aktualności z życia parafii i przesyłania powiadomień od parafii bezpośrednio na telefony parafian. Zachęcamy aby zainstalować sobie na telefon tę aplikację (na razie na android) i być na bieżąco z informacjami parafialnymi.
17. Rodziców zainteresowanych posłaniem dzieci sześcioletnich, nieco starszych lub młodszych, do wczesnej Komunii Świętej prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na naszej stronie internetowej.
18. Organizujemy wczasorekolekcje dla dzieci (od 3 do 7 klasy SP) w dniach od 30 lipca do 3 sierpnia w Jastrzębiej Górze. W programie część rekolekcyjna ze św. Stanisławem Kostką i cześć rekreacyjna (zwiedzanie Malborka, Trójmiasta, Władysławowa, Jastrzębiej Góry i Torunia). Liczba miejsc ograniczona. Wszystkie informacje zostały wyłożone pod chórem. Zapisy u ks. Michała.
19. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w drugim już Festiwalu Młodych „PARADISO 2018” w dniach 26-30 czerwca. Zaproszeni są wszyscy w wieku od 15 do 30 roku życia. Jest to fanstastyczny czas dla młodych ludzi. W planie: modlitwa, warsztaty, koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, nowe znajomości. Koszt uczestnictwa to 160 zł. Zapisy u ks. Michała. Wszystkie informacje na stronie: www.paradiso2018.pl
20. Parafialny zespół Caritas w miesiącach: czerwiec, lipiec i sierpień będzie pełnił dyżury tylko w środy w godzinach 16:00 do 18:00.
21. Do wieczności odeszli: śp. Barbara Gruszkiewicz, lat 86, ul. Gen. Maczka, śp. Roman Skoczylas, lat 92, ul. Szydłowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Biuro parafialne

Poniedziałek: 16.00 - 18.00
Wtorek: 9.00 - 11.00
Środa: 9.00 - 11.00
16.00 - 18.00
Czwartek: 9.00 - 11.00
Piątek: 16.00 - 18.00
Tel.: 61 823 35 87
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Słowo z ambony

posluchaj

Historia parafii

Św. Stanisław Kostka

Katecheza przedmałżeńska

 

Duszpasterstwo Akademickie

Czasopismo

 

Rachunki sumienia

Msze Święte

W niedziele
7.00, 8.00, 9.30
9.45  w kaplicy (dla małych dzieci)
11.00 (z udziałem dzieci)
12.30, 15.00
17.00 (z udziałem młodzieży)
18.30, 20.00 (akademicka)

w lipcu i sierpniu
7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.30, 20.00

W dni powszednie
7.00, 8.00, 18.30

Sakrament pokuty

Podczas każdej Mszy świętej

Pierwszy piątek miesiąca
7.00 – 19.15

Nabożeństwa

Eucharystia

Pisać Ewangelię życiem

Strefa modlitwy

popros omodlitwe

Radio Emaus

emaus