Ogłoszenia duszpasterskie

1. W ramach cyklu Winiarskie Koncerty Organowe wystąpi organistka Jihyun Kim z Korei Południowej. Początek koncertu w piątek 8 sierpnia o godz. 19.15 w kościele. Serdecznie zapraszamy.
2. Za tydzień składka w kościele przeznaczona będzie na generalny remont toalet w domu parafialnym, który już się rozpoczął. Z domu parafialnego i kaplicy św. Michała Archanioła korzysta każdego tygodnia kilkaset osób. Natomiast po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
3. Informujemy o ważnych inwestycjach w naszej parafii:


• W ubiegłym tygodniu usunęliśmy kiosk do sprzedaży prasy. Nie rozprowadzamy już prasy w ten sposób i dlatego stał się niepotrzebny. Jesteśmy na dobrej drodze, aby go odsprzedać. We wrześniu, w czasie misji świętych, poświęcimy trochę wysunięty do przodu, nowy krzyż misyjny. Obecny jest już bardzo zniszczony. Będzie to dar wszystkich parafian na 90 rocznicę powstania naszej wspólnoty parafialnej. W tym celu zostały już wykonane prace brukarskie, a przy okazji wyrównano kostkę brukową przed kościołem i schody. W następnym etapie będzie zrobione mocowanie betonowo – stalowe krzyża i posadzona zieleń.
• Pragniemy w tym roku wykonać kilka nowych ławek dębowych do kościoła. Pozostałe w przyszłym roku. Stare ławki zostaną wykorzystane, albo w kaplicy św. Michała, albo zostaną przekazane do nowo budującego się kościoła. Ks. Bp Grzegorz Balcerek w dekrecie powizytacyjnym, po ostatniej wizytacji kanonicznej, w zaleceniach administracyjnych napisał: „dla zachowania pełnego projektu wystroju wnętrza kościoła należy wykonać dębowe ławki dla wiernych”. Zapraszamy do testowania prototypu ławek i spisania swoich uwag.
• Mamy nadzieję, że na cmentarzu parafialnym w tym roku zostaną wykonane dwie nowe bramy, dwie furki i utwardzenie kostką brukową miejsc pod śmietniki cmentarne.
• Z okazji 85 rocznicy powstania cmentarza winiarskiego zostanie wydana książka o historii naszej parafialnej nekropolii.
Wszystkim parafianom dziękujemy za modlitwę w intencji naszej parafii i za ogromną odpowiedzialność materialną za wszystkie remonty i inwestycje parafialne. Niech Bóg błogosławi każdego i każdą z Was.
4. Informacje i zapisy na pielgrzymkę do Głogowca i Świnic Warckich w dniu 26 sierpnia br. u pana Józefa Ciesielskiego pod nr telefonu 503703761.
5. Pragniemy przygotować się duchowo do uroczystości 90 lecia naszej parafii przez modlitwę, post i jałmużnę. Zachęcamy do codziennej modlitwy o dobre przeżycie misji parafialnych od 8 - 16.09.2018. Zachęcamy, aby na listę wyłożoną na stoliku wpisać swoje imię, jako wyraz podjęcia postu ścisłego w dany piątek. Pod chórem do skarbony „jałmużna postna” można wrzucać ofiary, które przeznaczymy na oratorium „Światełko”.
6. Zapraszamy PARAFIALNĄ GRĘ MIEJSKĄ U KOSTKI w ramach Festynu Osiedlowego z okazji 90-lecia naszej parafii. Szczegóły na plakatach, na stronie parafialnej i parafialnym Facebooku.
7. W naszej diecezji działa Aplikacja na telefon „Drogowskaz”. W tej aplikacji nasza parafia ma również udostępnioną możliwość publikowania ogłoszeń parafialnych, intencji Mszy św., aktualności z życia parafii i przesyłania powiadomień od parafii bezpośrednio na telefony parafian. Zachęcamy aby zainstalować sobie na telefon tę aplikację.
8. Przypominamy o noszeniu godnego stroju w kościele. Strój wyraża naszą wiarę w Chrystusa i kulturę osobistą wobec innych.
9. Do wieczności odeszli: śp. Zofia Pietraszewska, lat 98, ul. Turkusowa, śp. Irena Konewka, lat 84, ul. Gen. Maczka, śp. Andrzej Schramm, lat 71, os. Winiary, śp. Henryk Figiel, lat 87, ul. Turkusowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Biuro parafialne

Poniedziałek: 16.00 - 18.00
Wtorek: 9.00 - 11.00
Środa: 9.00 - 11.00
16.00 - 18.00
Czwartek: 9.00 - 11.00
Piątek: 16.00 - 18.00
Tel.: 61 823 35 87
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Słowo z ambony

posluchaj

Historia parafii

Św. Stanisław Kostka

Katecheza przedmałżeńska

 

Duszpasterstwo Akademickie

Czasopismo

 

Rachunki sumienia

Msze Święte

W niedziele
7.00, 8.00, 9.30
9.45  w kaplicy (dla małych dzieci)
11.00 (z udziałem dzieci)
12.30, 15.00
17.00 (z udziałem młodzieży)
18.30, 20.00 (akademicka)

w lipcu i sierpniu
7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.30, 20.00

W dni powszednie
7.00, 8.00, 18.30

Sakrament pokuty

Podczas każdej Mszy świętej

Pierwszy piątek miesiąca
7.00 – 19.15

Nabożeństwa

Eucharystia

Pisać Ewangelię życiem

Strefa modlitwy

popros omodlitwe

Radio Emaus

emaus