Ogłoszenia duszpasterskie

31. niedziela zwykła 

1. Do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

2. Odpust ku czci św. Karola Boromeusza w parafii na os. Pod Lipami jutro 4.11 o godz. 18:00

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VII SP w poniedziałek 4.11 i we wtorek 5.11 według wyznaczonych grup. Msza św. o godz. 18:30, a następnie spotkanie w sali DM.

4. I czwartek miesiąca – 7.11. Msza św. za kapłanów, siostry zakonne, o nowe powołania do służby Bożej, za ministrantów ich najbliższych o godz. 18:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań od 17:30-18:30 oraz od 19:15-20:15.

5. Serdecznie zapraszamy na koncert z okazji 30-lecia posługi w naszej parafii organisty Rajmunda Pietrzaka, w którym wystąpi jako solista i kameralista wraz z trębaczem Mieczysławem Leśniczakiem i Capellą Zamku Rydzyńskiego. Początek koncertu w sobotę 9 listopada o godz. 19:30 w kościele.

6. XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym będziemy obchodzić w Kościele w Polsce w niedzielę 10 listopada. W tym roku nasze spojrzenie kierujemy na najmłodsze państwo świata - Sudan Południowy, którego sytuacja zostanie nam krótko przybliżona. Po Mszach Świętych wolontariusze papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadzą zbiórkę pieniędzy. Ofiary przeznaczone będą na pomoc mieszkańcom tego wyniszczonego wieloletnią wojną afrykańskiego kraju.

7. Prosimy o szczególną uwagę! Jak wiemy 26/27 maja 2020 przybędzie do naszej parafii kopia ikony jasnogórskiej, naszej Matki Maryi. Chcemy się bardzo przygotować na to nawiedzenie. Maryja chce nas poprowadzić do jeszcze głębszej relacji ze swoim Synem. Pragnie, abyśmy Mu się całkowicie oddali: każdy nasz dzień, naszą pracę, rodzinę, naukę, kłopoty, zmartwienia i cierpienia. Dokonamy tego 1 stycznia 2020 roku w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. 33 dni wcześniej każdego dnia będziemy czytać i rozważać samodzielnie krótki tekst zapraszający nas do tego oddania (na podstawie książki „33 dni do chwały Poranka” rekolekcje przygotowujące do zawierzenia Jezusowi przez Maryję - Michael E. Gaitley MIC). Szczegółowe informacje otrzymamy w niedzielę 17 listopada podczas każdej Mszy św. Módlmy się, aby jak najwięcej parafian zapragnęło oddać się Jezusowi przez Maryję.

8. Słowo Życia na listopad, które pomoże nam przygotować się na nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, jest wyłożone na półce prasowej.

9. Kartki na Wymienianki za zmarłych są wyłożone pod chórem. Możemy je składać z załączoną ofiarą do skarbony przy ołtarzu Serca Jezusowego. Modlitwy za zmarłych od 4.11 w dni powszednie od godz. 17.50.

10. W ramach miesiąca misyjnego pragniemy zachęcić do włączenia się w akcję „Opatrunek na ratunek”, podczas której do naszej zakrystii przynosimy zakupione środki opatrunkowe, które później organizacja Redemptoris Missio przekaże do misyjnych przychodni. Akcja trwa do 10 listopada. O jakie dokładnie rzeczy chodzi? Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku), igły i strzykawki.

11. Składka na remonty i inwestycje parafialne w przyszłą niedzielę 10.11. Dziękujemy za wszelkie modlitwy i ofiary na rzecz parafii.

12. Do wieczności odszli: śp. Tadeusz Jan Śmigielski, lat 82, ul. Bonin, śp. Zbigniew Burzyński, lat 82, ul. Szydłowska, śp. Łucjan Biskupski, lat 97, ul. Gen. Maczka. Wieczny odpoczynek racz im Panie…

Biuro parafialne

Poniedziałek: 16.00 - 18.00
Wtorek: 9.00 - 11.00
Środa: 9.00 - 11.00
16.00 - 18.00
Czwartek: 9.00 - 11.00
Piątek: 16.00 - 18.00
Tel.: 61 823 35 87
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Słowo z ambony

posluchaj

Historia parafii

Św. Stanisław Kostka

Katecheza przedmałżeńska

 

Duszpasterstwo Akademickie

Czasopismo

 

Rachunki sumienia

Msze Święte

W niedziele
7.30, 9.30
9.45  w kaplicy (dla małych dzieci)
11.00 (z udziałem dzieci)
12.30, 15.00
17.00 (z udziałem młodzieży)
18.30, 20.00 (akademicka)

w lipcu i sierpniu
7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 18.30, 20.00

W dni powszednie
7.00, 8.00, 18.30

Sakrament pokuty

Podczas każdej Mszy świętej

Pierwszy piątek miesiąca
7.00 – 19.15

Nabożeństwa

Eucharystia

Pisać Ewangelię życiem

Strefa modlitwy

popros omodlitwe

Radio Emaus

emaus