ADORACJA JEZUSA W EUCHARYSTII

1. Klęczysz, siedzisz przed Najświętszym Sakramentem. Chcesz trwać w skupieniu, ale niestety myśli krążą ci po głowie i gdy tylko pozbędziesz się jednej, zaraz pojawia się następna. Zamiast niepokoić się tymi wszystkimi rozproszeniami i próbować je odrzucić, pozwól im zjawić się w twojej wyobraźni. Niech staną się, jak „pokaz slajdów”.

2. Gdy pojawi się myśl ( „slajd” ) typu: niepokój o córkę, wspomnienie jakiejś krzywdy, zaniepokojenie zbliżającym się spotkaniem, problem finansowy, zaniepokojenie o pracę, niezgoda sąsiedzka, cierpienie bliskiej osoby, śmierć krewnego, itp. nie próbuj tej myśli odrzucać i nie trap się nią. Po prostu uznaj ją i przyjrzyj się jej przez chwilę w wyobraźni, a potem oddaj ją Bogu i pozwól, aby przeminęła. Warto mówić: Panie dotknij tę osobę, sprawę swoją miłością. To tak, jakbyś mówił w duchu: „No dobrze, Panie, zajmij się tym. Następny slajd proszę”. Pozwól, aby myśli przychodziły i odchodziły, pojawiały się i znikały. Zwykle pojawiają się szybko i „wściekają się” przez chwilę, a potem spowalniają i twój umysł staje się stopniowo coraz bardziej wyciszony, a ty robisz się bardziej uważny i otwarty na Boga.

 3. Możesz w swoim umyśle tworzyć specjalne „pokazy slajdów”. Chodzi o wprowadzanie każdego członka rodziny, bliskich, znajomych w Eucharystyczne Serce Jezusa. Każdemu po kolei pozwól przebywać przez chwilę w twojej wyobraźni i módl się, prosząc Pana, aby zatrzymał tę osobę w swoim Sercu. Potem staraj się przejść do „kolejnego slajdu”, polecając Bogu kolejną bliska osobę. Słowa są niekonieczne. Jeśli jednak pomaga ci modlitwa za pomocą słów, w myślach powiedz krótkie słowa:

„Oddaję Ci to, Panie”, „Błogosław mu, Panie”, „Jezu, ufam Tobie”, „Niech się dzieje Twoja wola, Panie”, „Zmiłuj się, Panie”, „Dotknij swoją miłością, Panie”
………………………………………………………………………………...................................................................................................................
(opracowano na podstawie książki:
Vinny Flynn „21 sposobów modlitewnego uwielbienia”)