Strefa modlitwy

1. Zostaw podczas tej adoracji Jezusowi wszystkie Twoje zmartwienia, sprawy, niepokoje, obawy i lęki, a zajmij się tylko Jezusem – żywym i prawdziwie ukrytym w Przenajświętszej Hostii. On tu jest rzeczywiście obecny, On tu na Ciebie czekał i cieszył się na spotkanie z Tobą. Przywitaj Go pamiętając o tym, że Ty jesteś wobec Niego jak pyłek, a On jest Panem wszystkiego. ... Pochyl swoje czoło przed Nim uznając w sercu, że On jest Twoim Królem ... Jezus – jak krzew gorejący nieskończoną miłością do Ciebie – pragnie Cię poprowadzić dziś do kolejnej Bożej tajemnicy, do twojej relacji z Ojcem Niebieskim.

 

2) Kiedy apostoł Filip prosił Jezusa: Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy (J 14,8), On mu odpowiedział: Kto mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca (J 14,9). Panie Jezu, jakie to proste, a zarazem jak trudne do zrozumienia. Zdaję sobie sprawę, że Twoją odpowiedź można przyjąć tylko ufnym sercem, które otwiera się z wiarą na Twoje słowa. Jezu ukochany, i mnie zachęcasz, tak jak apostołów: Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie (J 14,11).

3) Panie Jezu, Ty uświadamiasz mi dzisiaj, że patrząc na Ciebie widzę, jaki naprawdę jest Ojciec Niebieski. Szczerze mówiąc, jeżeli Ty nie byłeś obojętny na los człowieka, brałeś go w obronę, nie napiętnowałeś, każdemu pomagałeś, pociągałeś do siebie miłością, każdego wspierałeś, okazywałeś czułość i troskę, to oznacza, że mój obraz Boga jest jeszcze fałszywy, że jest niezgodny z rzeczywistością, jest nieprawdziwy. Sam najlepiej wiesz, Panie Jezu, jak często „nie czuję” miłości Ojca, a odczuwam jakąś dziwną wewnętrzną pustkę. Nie chcę dłużej żyć w tym fałszu, który wyniknął z błędów wychowawczych i z moich grzechów. Pragnę żyć w prawdzie. Potrzebuję, Jezu, pomocy, abyś pomógł mi objąć sercem tę prawdę o Ojcu Niebieskim. Pomóż mi, Jezu, zrzucić z siebie maskę, za którą ukrywałem(am) się przed Ojcem, bo w sercu moim powstały obciążające uczucia, które utrudniły mi właściwe patrzenie na Boga. Wiem, Panie, że poprowadzisz mnie do bliskiej relacji z Ojcem. I dziś na tej adoracji chcę, żeby to zaczęło się dokonywać... Jezu, wiem, że nic Cię z Ojcem nie dzieli...

- zabierz więc ode mnie wszystko to, co nas oddziela... Daj odczuć mi dziś w szczególny sposób bliskość i miłość Ojcowską....

- zabierz rozczarowania ziemskim ojcem, które kiedyś bardzo mnie zraniły...

- zabierz, Jezu, ból niespełnionych przez ziemskiego ojca oczekiwań...

- oczyść mnie ze skutków nałogu mojego ojca...

- uwolnij mnie od poczucia krzywdy ze strony ojca....

- zdejmij ze mnie ciężar braku obecności ojca w moim życiu..

- zabierz ból braku miłości ojcowskiej oraz zainteresowania moim życiem...

- oczyść mnie z obciążających doświadczeń i uczuć, których tyle nazbierało się w relacji z tatą: z niedowartościowania, braku poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie, z braku szacunku i akceptacji, z gniewu i nagromadzonej przez lata złości, z lekceważenia i niezauważania mnie oraz moich wysiłków.

4) Ojcze Niebieski, dziś Twój Syn – Jezus – przyprowadza mnie do Ciebie. Pragnie On, abym zobaczyła Ciebie w prawdzie. Trzeba mi zmierzyć się z bólem i raną, którą gdzieś głęboko w swoim sercu noszę, a która utrudnia mi zbudowanie bliskiej relacji z Tobą. Dlatego przyjmij moje prośby:

- przebacz mi, Ojcze, że tak późno próbuję otwierać się na relację z Tobą,

- daj mi zrozumieć, że jesteś prawdziwym rozkochanym we mnie Ojcem i że nigdy nie wycofałeś swojej miłości do mnie...

- daj mi pamiętać, że sam powiedziałeś: Choćby matka i ojciec cię opuścili, ja cię nigdy nie opuszczę ( )

- pomóż mi odpierać pokusy złego ducha, który odciąga mnie od bliskiej relacji z Tobą,

- Ojcze, przebaczam z serca mojemu ziemskiemu ojcu to, co mnie kiedyś zraniło, przebaczam wszystkie krzywdy i brak zrozumienia,

- Ojcze błogosław tacie we wszystkich jego poczynaniach (Ojcze, daj mojemu tacie wieczny odpoczynek)...

- przebacz mi, Ojcze, że przez tak długi czas żyłem(am) z dala od Ciebie...

Teraz mogę całym sercem prosić Cię słowami, które Jezus nauczył św. Faustynę: Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci ciało i krew, duszę i bóstwo Pana naszego, Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

5) Panie Jezu, dziękuję Ci, że podczas tej adoracji zachęciłeś mnie do spotkania z Twoim Ojcem. Chcę odtąd razem z Tobą spotykać się też z Niebieskim Tatą.

 

Biuro parafialne

Poniedziałek: 16.00 - 18.00
Wtorek: 9.00 - 11.00
Środa: 9.00 - 11.00
16.00 - 18.00
Czwartek: 9.00 - 11.00
Piątek: 16.00 - 18.00

tel: 61 823 35 87

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta parafialnego:

35 1090 1346 0000 0000 3404 4731

Słowo z ambony

posluchaj

Historia parafii

Św. Stanisław Kostka

Katecheza przedmałżeńska

 

Duszpasterstwo Akademickie

Czasopismo

Rachunki sumienia

Msze Święte

W niedziele
7.30
9.30
9.45  w kaplicy (dla małych dzieci)
11.00 (z udziałem dzieci)
12.30
17.00 (z udziałem młodzieży)
18.30
20.00 (akademicka)

w lipcu i sierpniu
7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 18.30, 20.00

W dni powszednie
7.00, 8.00, 18.30

Sakrament pokuty

15 minut przed każdą Mszą Świętą

Pierwszy piątek miesiąca
7.00 – 19.00

Nabożeństwa

Eucharystia

Pisać Ewangelię życiem

Strefa modlitwy

popros omodlitwe

Radio Emaus

emaus